Web sitemizin güncellenme işlemleri devam etmektedir.

Genel Bilgiler

Genel Bilgiler

İşletme Bölümü, ikisi master, biri doktora olmak üzere lisansüstü düzeyde üç program sunmaktadır. Master düzeyindeki programlardan biri tezsiz MBA derecesi, ikincisi ise tezsiz Yönetici MBA derecesi kazanılmasını sağlar.
 

İşletme Bölümü Doktora Programı

Programın amacı, adayları öncelikle akademik kurumlarda eğitim ve araştırma konumlarına hazırlamaktır. Program, öğrencinin kendisinin seçmiş olduğu çalışma alanında sağlam, kuramsal birikimin yanı sıra, akademik araştırmaların yürütülmesinde yetkinlik kazandırır. Program Finans, Pazarlama, Yönetim ve Organizasyon, Operasyon ve Bilgi Yönetimi alanlarında olmak üzere dört dalda sunulur.

Doktora programı; programa göre 9 veya 10 dersin, yazılı ve sözlü yeterlilik sınavlarının, doktora tezi ve tezin sözlü savunmasının başarılı bir şekilde tamamlanmasını kapsamaktadır. Tüm doktora öğrencilerinin iki adet doktora düzeyinde Araştırma Yöntemleri dersini başarıyla tamamlamaları zorunludur. Bu derslere ek olarak öğrencilerin kendi uzmanlık alanları ile ilgili üç zorunlu ders, bir yönlendirilmiş okuma dersi ve üç adet de doktora düzeyinde seçmeli ders almaları gerekmektedir.

Ayrıntılı bilgi için bölüm broşürümüze buradan ulaşabilirsiniz.

İşletme Bölümü tanıtım videosunu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=Je_J4l7Dmzw