Web sitemizin güncellenme işlemleri devam etmektedir.

Genel Bilgiler

*2019-2020 Güz Dönemi için başvuru kabul edilmemektedir.

 

İşletme'de MBA Programı

MBA programının amacı, birbirinden farklı lisans programlarından mezun yetkin öğrencileri ulusal ve uluslararası ortamlarda başarılı kariyerlere hazırlamaktır. Program, İşletme'nin çeşitli işlevsel alanlarında deneysel öğrenme ile teorik yaklaşımı birleştirir. Program idari sorumluluğun çeşitli düzeylerindeki en geniş kapsamlı sorunlarla başa çıkabilmek için gerekli olan analiz yeteneği ve bilgi birikimiyle donatılarak geliştirilmiş profesyoneller yetiştirmeyi hedeflemektedir.

İyi dengelenmiş bir eğitim sunmayı amaçlayan MBA programı, kuram, uygulama, teşhis ve karar verme kavramlarının yanı sıra iletişim becerilerini de vurgular.

Program, farklı disiplinler ve iş deneyimlerinden gelen adayların, profesyonel kariyerlerine artı değer katmak üzere tasarlanmıştır. Konusunda uzman, uluslararası düzeyde tanınmış ve deneyimli bir akademik kadro mükemmel eğitim sunmaya ve öğrencilere koşulsuz destek olmaya hazırdır. Böylesi bir yaklaşım MBA öğrencilerimize sistemi kısmi değil bütüncül bir şekilde görmeyi ve anlamayı sağlayacak yeni boyutlar kazandırır.

MBA programı, 43 kredilik, üç dönemde tamamlanabilen disiplinlerarası derslerden oluşur. Tüm öğrenciler için zorunlu olan temel program birinci yılda tamamlanır ve üçüncü dönem öğrenciler için seçtikleri alanlarda çalışabilecekleri yarı zamanlı bir dönem olarak tamamlanabilir. Bütün öğrenciler için geçerli olan "temel dönem" olarak da adlandırılan ilk dönemde, tüm öğrencilerin kendilerini ayrılmaz bir parçası olarak görerek becerilerini geliştirebilecekleri samimi, kişi odaklı bir ortam sağlamak amaçlanmaktadır. Yedi temel derste katılımcılar, geçmiş deneyimleri gözönünde bulundurulmaksızın iş hayatının esaslarıyla ilgili ortak bir bilgi düzeyine erişirler. Program gruplar halinde sorun çözümüne, derslerde aktif katılıma ve bireysel araştırmaya dayanır. İkinci dönem iki zorunlu, dört seçmeli dersten oluşur. Bu derslerde öğrencilere Finans, Pazarlama veya Genel Yönetim dahil olmak üzere kendi ilgi alanlarına giren konular arasından seçim yapma fırsatı verilir. Ayrıca öğrenciler, yurtiçi ve yurtdışından değerli akademisyenler ve iş hayatının önde gelen yöneticileri tarafından verilen bir seminer dersi almaktadırlar. Üçüncü dönemde, öğrencilerin takımlar halinde çalıştıkları ve iş hayatının önemli yöneticilerinden oluşan bir yönetim kuruluna çalışmalarını raporladıkları bir yönetim simülasyon dersi almaktadırlar.

MBA adayları, ikinci dönemde bir kurum ile yakın temas halinde çalışmaya başladıkları dönem projelerini son dönemde tamamlarlar. Konular Pazarlama, Finans ve Muhasebe, Yönetim ve Organizasyon ile Bilgi Sistemleri/Yöneylem Araştırmaları gibi alanlarda olabilir.

Ayrıntılı bilgi için bölüm tanıtım broşürümüze buradan ulaşabilirsiniz.

İşletme Bölümü ile ilgili tanıtım videosunu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=Je_J4l7Dmzw