Web sitemizin güncellenme işlemleri devam etmektedir.

Açık Pozisyonlar

Strateji / Uluslararası Yönetim / Örgüt Kuramı alanında Öğretim Üyesi Kadrosu
 
BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ, Bebek, İstanbul, Türkiye
 
Ünvan: Dr. Öğretim Üyesi
 
Atama Dönemi: Güz 2019
 
Boğaziçi Üniversitesi İstanbul, Türkiye adresli bir devlet üniversitesidir ve ülke genelinde en çok bilinen kurumlardan biri olup lider konumundadır. Öğrencilerimiz ülke genelindeki lise mezunları arasında en iyileridir. Kurumumuz hem araştırma hem de eğitim - öğretim alanında üstün başarıyı hedeflemektedir. İşletme Bölümü bir yandan Türkiye'de ve küresel düzeyde liderler yetiştirirken bir yandan da tüm işletme alanlarında çalışabilecek araştırmacılar yetiştirmeyi hedeflemektedir. Kurumumuzun eğitim dili İngilizce'dir. Genel bilgiler için Boğaziçi Üniversitesi web sayfasını ve İşletme Bölümü web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 
Başvuran adaylardan güvenilir ve saygın bir üniversitede doktora derecelerini tamamlamış olmaları, öğretim becerilerinin yanında üst düzey akademik araştırma yaptıklarını gösterebiliyor olmaları ve bölümümüzün akademik hayatına katkıda bulunmak istemeleri beklenmektedir. Strateji/Uluslararası İşletme/Örgüt Kuramı bilim dallarına ilişkin bütün alanlar (Uluslararası İşletme Kuramı, Doğrudan Yabancı Yatırımlar, Çok Uluslu Şirketler, Uluslararasılaşma Süreci, Küresel Stratejiler ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk, Örgütsel Yapı, Örgütsel Çevreler, Örgütsel Teknoloji, Stratejik Değişim ve İnovasyon, Strateji ve Rekabet Avantajı) değerlendirmeye alınacaktır. Başarılı bulunan adaylardan seçkin ve kaliteli yayınlar çıkarmaları ve lisans, yüksek lisans, doktora ve Executive MBA seviyelerinden bir veya birkaçında ders vermeleri beklenmektedir.

Başvurular anında değerlendirmeye alınır ve kadro doldurulana kadar da devam eder. İlgilenen adaylar aşağıdaki belgeleri:

1) Niyet mektubu

2) Özgeçmiş

3) Tamamlanmış veya devam edilen makalelerin özetleri (en güncel makaleler de dahil)

4) Detaylı öğretim portfolyosu ve

5) Üç adet referans mektubunu

şu adrese yollayabilirler:

Prof. Metin Ercan

Bölüm Başkanı, İşletme Bölümü

Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Bebek, İstanbul 34342 TÜRKİYE

Telefon Numarası: +90 212 359 6503