Web sitemizin güncellenme işlemleri devam etmektedir.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunlarından Özlem Erol Brooke semineri gerçekleştirildi

Boğaziçi İşletme Bölümü 1988 mezunlarından Özlem Brooke Erol, ufuk açıcı bir seminer için okulumuzu ziyaret etti.

Birçok farklı şirketin satış ve pazarlama bölümlerinde çalıştıktan sonra kendi tutkusunu takip etmeye karar verdi ve şirketlerin işlerinde bir amaç ve anlam bulmaları ve hedeflerine modern bir açıdan ulaşmalarına yardım etme serüvenine başladı. Ayrıca başka insanları da tutkularını keşfetme konusunda teşvik etmektedir.

Seminerde kendi kariyer değişikliğinden ve bu hareketin onu başkalarını da aynısını yapmaya nasıl teşvik ettiğinden bahsetti. Seminerin ana konusu şirketlerin işlerini yaparken bir anlam takip etmelerinin önemine ilişkindi. Kendisinin topladığı verilere göre şirketler belli bir anlam doğrultusunda işlerini yürüttüğünde çalışanların da şirketle daha bütünleşik hareket ediyorlardı. Ayrıca işverenlerin çalışanlara karşı daha insancıl bir tavır benimsemesinin de öneminden bahsetti ve şirketlerin birincil amacı olan kar elde etmenin çalışan motivasyonu yüksek olduğunda arttığını belirtti. 

Seminere katılım gösteren herkese teşekkür ediyor ve bilgilerini bizimle paylaşmak için zaman ayıran Özlem Brooke Erol'a özel teşekkürlerimizi sunuyoruz.